Logo Mensy

LOKALITA

Hotel Žalý se nachází v nejvyšší části obce Benecko, která se pyšní statusem: „Vzdušné lázně Krkonoš“. Obec se nachází ze dvou třetin ve 3. zóně Krkonošského národního parku, obytné části jsou v ochranném pásmu.

Je výhodným východiskem pro horské túry na hřebeny Krkonoš. Zde můžete obdivovat daleké výhledy ze svahů Žalého a toulat se po zajímavých oblastech Benecka, Horních a Dolních Štěpanic nebo Mrklova.

Benecko je významné rekreační středisko na západních svazích masívu Žalého, které leží v západních Krkonoších v okrese Semily. Díky své unikátní poloze se Benecko nachází většinu roku nad úrovní smogového mraku, a zaručuje tak nejenom čistý a voňavý horský vzduch, ale i nejvíce slunečných dnů v roce. Moderní skiareál Benecko nabízí ideální podmínky pro rodiny s dětmi jak v zimě, tak i v létě.

Název obce je zřejmě po jejím zakladateli Benešovi, i když legenda odvozuje její název od poustevníka řádu sv. Benedikta, který tu v dávných dobách žil i se svým druhem – jelenem. Tento příběh dal obci její znak – hlavu jelena se zlatým křížem mezi parohy.